אירועים / תמונותהתוועדות י"ט בכסלו עוצמתית וסוחפת התקיימה בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה

התוועדות עוצמתית סוחפת ומרשימה גם יחד התקיימה בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה בניצוחו של הרב אהרן פרוס, רב בית הכנסת "דברי חיים" בזה למעלה משני עשורים. הרב פרוס פתח את ההתוועדות בדברים מרגשים ובסיפורים מרתקים כהרגלו על י"ט בכסלו, סיפר דברים נלהבים על "חג הגאולה" משמעותו ומהות היום המיוחד ובסגנונו הלהיב את הנוכחים בדברי החסידות, בעוד מתפללי בית הכנסת קשובים ומרותקים אליו •


כמידי שנה בשנה, מתכנסים המוני חסידי חב"ד ליובאוויטש ורבבות עמך בית ישראל מכל החוגים והמגזרים ברחבי הארץ והעולם לחוג בצוותא את "חג הגאולה" י"ט בכסלו, הימים בהם שוחרר הוד כ"ק אדמו"ר הזקן נ"ע ממאסרו ברוסיה הצארית בשנת ה'תקנ"ט. קהל רב של עשרות אנשים השתתף מתוך שמחה עצומה בהתוועדות חסידית סוחפת ומרוממת ביום חמישי, ערב חג הגאולה בליל י"ט בכסלו שהתקיימה ברוב פאר והדר בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה שממש רק לאחרונה הושלם שיפוצו הראשוני של מבנה בית הכנסת. ההתוועדות החסידית היתה מרשימה ומרגשת והתקיימה סביב שולחנות ערוכים מכל טוב, כשהוגשה ארוחת ערב וסעודת מצווה חגיגית ומפוארת כיד המלך.על ערב ההתוועדות ניצח ביד רמה וכהרגלו בקודש כבוד רב בית הכנסת, כבוד הרב אהרן פרוס, רב בית הכנסת "דברי חיים" בזה למעלה משני עשורים, הרב פרוס פתח את ההתוועדות בדברים מרגשים ובסיפורים מרתקים על י"ט בכסלו, סיפר דברים נלהבים על "חג הגאולה" משמעותו ומהות היום המיוחד ועל סיפור המאסר ובסגנונו הלהיב את הנוכחים בדברי החסידות, בעוד מתפללי בית הכנסת קשובים ומרותקים אליו. עוד באירוע נוגנו ניגוני בעל התניא על ידי קלידן אורח שהגיע במיוחד לאירוע מיוחד זה שנוגנו עוד שעות ארוכות עד לשעות הקטנות של הלילה.


אין ספק כי הקהל הרב שהגיע לערב התוועדות י"ט בכסלו נהנה מחוויה רוחנית מרגשת, מרוממת ועילאית גם יחד. היה זה אירוע מלא בשמחה כשבין האורחים והמשתתפים הרבים שהגיעו נצפו ברוך פריזי, זיו מהל, שטרחו ועמלו לילות כימים להצלחתה של ההתוועדות ועוד רבים וטובים ממתפללי בית הכנסת ואורחיו.


ולסיום, משהו קטן ... כאשר הגיע ספר התניא לידיו של רבי לוי יצחק מברדיטשב עיין בו שעות רבות, ואחר הביע את התפעלותו באומרו: "פלא הוא, איך הצליח המחבר להכניס אלוקים כה גדול בספר כה קטן".

צילומים: אדיר-נאור פריזי.======================================================================

קריאת מגילת אסתר תשע"ז
בבית הכנסת בחג הפורים, יום ראשון, 12.3.2017-------------------------------------------------------

התוועדות סוחפת ומרגשת לרגל י' בשבט
התקיימה בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה


שנת "הקהל" בעיצומה ובבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה ממשיכים בכל הכוח בתנופת פעילות מרשימה ויפה , קהל רב של עשרות אנשים השתתף בהתוועדות הסוחפת שהתקיימה ביום שלישי י' בשבט הוא היום הגדול , יום ההילולא יום הבהיר לציון הסתלקותו של הרבי הקודם מליובאוויטש , אדמו"ר הריי"צ ו - 66 שנה לעלייתו ולנשיאותו של הרבי האחרון של חסידות חב"ד לכס הנהגת החסידות וקבלת הנשיאות של ממלא מקומו , חתנו , הרבי נשיא דורנו , רבי מנחם מענדל שניאורסון מליובאוויטש . 


התוועדות חסידית גדולה זאת של י' בשבט היתה סוחפת ומרגשת גם יחד והתקיימה סביב שולחנות ערוכים כל טוב בארוחת ערב וסעודת מצווה חגיגית ומפוארת שהוגשה כיד המלך שנערכה באווירה משמחת שסחפה את המוני המשתתפים בה גם עד לאחר שעת חצות . עם סיומה של תפילת ערבית ההתוועדות יצאה לדרך , ראשון הדוברים היה כבוד הרב אהרן פרוס שליט"א , רב בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה בזה למעלה מ 20 שנה , שפתח בדברי ברכה וסיפר דברים מרתקים אודות מהותו של היום הקדוש ועל הרבי הריי"צ רבי יוסף - יצחק שניאורסון נ"ע ועל נשיאותו של הרבי האחרון של חסידות חב"ד לכס הנהגת החסידות וקבלת הנשיאות של ממלא מקומו הרבי נשיא דורנו , רבי מנחם מענדל שניאורסון מליובאוויטש . בדבריו אמר הרב פרוס: "אנחנו מציינים את יום ההילולא של האדמו"ר הקודם , ר' יוסף יצחק שניאורסון , שנודע במלחמה הנחושה שניהל בשלטון הקומוניסטי בברית המועצות והוא למעשה בנה את יסודות מערך השליחות שאחר כך המשיך אותו חתנו וממלא מקומו הוא הרבי מליובאוויטש שאליו הועברה ההנהגה , עבורינו י' בשבט הוא יום חשוב מאוד בקשר ובהתקשרות לרבי" . בסגנונו , הרב פרוס כהרגלו הלהיב את הנוכחים בדברי החסידות החכמים .


עוד נשאו דברים בהתוועדות כבוד הרב יוסי גולדברג שחשמל את האווירה בבית הכנסת ונשא נאום מרתק על חשיבותו הגדולה של היום הגדול וכמה חשוב לשמוח בערב זה , כמו - כן הוסיף דברי חיזוק והתעוררות אודות יום ההילולא , ביאר באריכות את מעלתו של היום וגדולתו של האדמו"ר הקודם ומסירותו והקרבתו לכל יהודי והמשך הפעולות והרחבתם ע"י ממשיך דרכו הרבי מליובאוויטש , אף הרב גולדברג בדבריו ריתק והפליא את הקהל שהגיע להתוועדות . 


נציין כי רבים וטובים ממשיכים לעשות לילות כימים , טרחו ועמלו רבות באירגון ובתרומה גדולה למען הצלחתו של ערב קדוש זה של התוועדות י' בשבט בבית הכנסת שהיווה סמל לאחדות ואהבת ישראל אדירה , רב בית הכנסת כבוד הרב אהרן פרוס ובינהם החברים מר ברוך פריזי ומר זיו מהל.


בסיום האירוע , רב בית הכנסת , כבוד הרב אהרן פרוס הודה לחברים שהגיעו ונטלו חלק באירוע למרות מזג האוויר הסוער הקר והגשום שהיה באותו הערב , הודה למארגני האירוע ואמר: "מי יתן ובע"ה ניפגש כולנו שוב בהתוועדות הבאה כאן בבית הכנסת שתתקיים אי"ה ממש בקרוב בערב פורים - קטן הוא זמן מסוגל ביותר להתחזק בענין האמונה והמסירות נפש" . כמו - כן , הודו כולם לרב בית הכנסת , כבוד הרב אהרן פרוס שליט"א , על שערך חוויה בלתי נשכחת ומרגשת זאת בבית הכנסת . אכן היה זה אירוע סוחף ומרומם שכולו מלא בשמחה גדולה ואין ספק שהקהל הגדול שהגיע נהנה מחוויה רוחנית מרגשת ובלתי נשכחת שהותירה בהם חותם רב . נציין כי ערב ההתוועדות של י' בשבט לווה כולו בניגוני חב"ד מסורתיים וברוב שירה וזימרה . 


בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה ממשיכים גם בימים אלה במבצע של גיוס ואיסוף כספים מהציבור הרחב . כיום , מבנה בית הכנסת ישן מאוד ודורש שיפוץ דחוף ביותר כשרק ממש לאחרונה , שופץ ונבנה גג רעפים חדש לאחר שמי הגשמים רבים דלפו לתוך המבנה . כיסאות ביה"כ רעועים ובחלקם שבורים . מבנה בית הכנסת נמצא במצב ירוד ובמצבו מונע מרבים להגיע להתפלל בו , לכן בית הכנסת פנה לעזרת הציבור הרחב .בואו ותהיו גם אתם שותפים לשיקומו המחודש של בית הכנסת שהוא מקדש מעט , הרימו תרומה לבית הכנסת שתעזור להמשך קיומו , פרטים באתר בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה , שהוקם במיוחד למען מטרה קדושה ונעלה זאת , בכתובת להלן: http://divreichaimshul.blogspot.co.il/ 
כל המעוניין בקיום מצווה ותרומה לשיפוץ בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה , מוזמן ליצור קשר עם רב בית הכנסת , כבוד הרב אהרן פרוס בטלפון: 5368098 - 050 , עם מר ברוך פריזי בטלפון: 2690307 - 052 , ועם מר זיו מהל בטלפון: 3374547 - 054 .
צילומים: אדיר נאור

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

התוועדות עילאית ומרוממת בכ"ד בטבת התקיימה
בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה


בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה ממשיכים בתנופת הפעילות המרשימה של שנת "הקהל", קהל רב של עשרות אנשים השתתף בהתוועדות העילאית שהתקיימה ביום שלישי כ"ד בטבת הוא יום ההילולא לציון 203 שנה לרגל הסתלקות כ"ק אדמו"ר הזקן זי"ע רבי שניאור זלמן מליאדי, בעל התניא והשולחן ערוך ומייסד חסידות חב"ד ברוב פאר והדר בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה. ההתוועדות החסידית היתה מרגשת וסוחפת גם יחד ונערכה סביב שולחנות ערוכים כל טוב בארוחת ערב וסעודת מצווה חגיגית ומפוארת שהוגשה כיד המלך והתקיימה באווירה מרוממת שסחפה את המוני המשתתפים בה גם עד לאחר שעת חצות.עם סיומה של תפילת ערבית , רב בית הכנסת "דברי חיים" בזה למעלה משני עשורים הרב אהרן פרוס, פתח את ההתוועדות בדברים מרתקים ביותר אודות בעל ההילולא רבי שניאור זלמן מליאדי , בסגנונו הלהיב את הנוכחים בדברי החסידות החכמים, בה סיפר גם על הצורך להתמסר לדרך החסידות שנתן לנו אדמו"ר הזקן.עוד נשאו דברים במהלך ההתוועדות הרב יוסי גולדברג שהוסיף דברי חיזוק והתעוררות אודות האדמו"ר הזקן, ואף הוא בדבריו ריתק את הקהל הרב שהגיע לאירוע התוועדות זה. החזן הרב נחום רוקח שנטל חלק בהתוועדות הפליא בקולו בזמירות וניגוני חב"ד והעניק לקהל המשתתפים חוויה בלתי רגילה כאשר עלה מעלה ושייט בקול צלול וחד.


נציין כי רבים וטובים עשו לילות כימים טרחו ועמלו רבות בתרומה גדולה למען הצלחתו של האירוע הגדול של ערב התוועדות זה בבית הכנסת שהיווה סמל לאחדות ואהבת ישראל אדירה , רב בית הכנסת הרב אהרן פרוס ובינהם החברים מר ברוך פריזי, ומר זיו מהל . ערב ההתוועדות לווה כולו בניגוני חב"ד מסורתיים וברוב שירה וזימרה.אכן , כמו כל האירועים המתקיימים בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה. אין ספק שכל המשתתפים חוו בו חוויה רוחנית , מרוממת ובלתי נשכחת שהותירה בהם חותם רב. האירוע היה מלא בשמחה גדולה ובאווירה מיוחדת שנמשכה גם קצת לאחר חצות.


בסיום האירוע , רב בית הכנסת , הרב אהרן פרוס הודה לחברים על כי הגיעו ונטלו חלק באירוע החשוב והקדוש וכמו – כן הודה למארגני האירוע ואמר: "מי יתן ובע"ה ניפגש כולנו שוב בהתוועדות הבאה כאן בבית הכנסת שתתקיים אי"ה ממש ממש בקרוב בי' בשבט הוא יום ההילולא (הסתלקות) של הרבי הקודם מליובאוויטש , אדמו"ר הריי"צ , ויום קבלת הנשיאות של ממלא מקומו חתנו הרבי מה"מ.בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה ממשיך במבצע הגדול של גיוס ואיסוף כספים מהציבור הרחב . כיום , מבנה בית הכנסת ישן מאוד ודורש שיפוץ מיידי ודחוף ביותר כשרק ממש לאחרונה , שופץ ונבנה גג רעפים חדש לאחר שמי הגשמים דלפו לתוך המבנה . כיסאות בית הכנסת רעועים ובחלקם שבורים . מבנה בית הכנסת נמצא במצב ירוד ומצבו זה מונע מרבים להגיע להתפלל בו , לכן בית הכנסת נאלץ לפנות לעזרת הציבור הרחב .
בואו ותהיו גם אתם שותפים לשיקומו המחודש של בית הכנסת שהוא מקדש מעט , הרימו תרומה לבית הכנסת שתעזור להמשך קיומו , פרטים באתר בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה , שהוקם במיוחד למען מטרה קדושה ונעלה זאת , להלן: http://divreichaimshul.blogspot.co.il/המעוניינים בקיום המצווה ותרומה לשיפוץ בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה , ניתן ליצור קשר עם רב בית הכנסת , כבוד הרב אהרן פרוס בטלפון: 5368098 – 050 , עם מר ברוך פריזי בטלפון: 2690307 – 052 , ועם מר זיו מהל בטלפון: 3374547 – 054.

צילומים: אדיר נאור

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

הדלקת נר חמישי והתוועדות סוחפת ושמחה
התקיימו בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה


קהל רב של עשרות אנשים השתתף בהתוועדות החסידית והמרוממת שהתקיימה בהדלקת נר חמישי של חנוכה ביום חמישי בכ"ח בכסלו ברוב פאר והדר בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה . ביום זה אירע שחרורו של רבנו הזקן , בעל התניא , ממאסרו השני (בשנת תקס"א) . ההתוועדות החסידית היתה סוחפת ומרגשת ונערכה סביב שולחנות ערוכים בארוחת ערב וסעודת מצווה חגיגית כיד המלך והתקיימה באווירה מרוממת ועילאית שסחפה את המוני המשתתפים בה עד השעה 02:00 ועד שהקהל הגיע לביתו היה זה ממש שעות ספורות לפני זריחת החמה .עם סיום תפילת ערבית , רב בית הכנסת "דברי חיים" בזה למעלה משני עשורים , כבוד הרב אהרן פרוס , פתח את ההתוועדות בדברים מרגשים ומעניינים ביותר על חג החנוכה וסיפר את סיפורו של החג האמיתי ובסגנונו הלהיב את הנוכחים בדברי החסידות היפים , אחריו עוד נשאו דברים בהתוועדות כבוד הרב יוסי גולדברג שהרצה אודות הנר החמישי של חג החנוכה , ובדבריו אלה ריתק את הקהל ועורר את המשתתפים להוספה בלימוד החסידות . שולחנות בית הכנסת היו ערוכים מכל טוב והוגשה סעודת מצווה חגיגית ומפוארת כיד המלך . יש לציין כי רבים וטובים עשו לילות כימים טרחו ועמלו רבות בתרומה גדולה למען הצלחתו של האירוע הגדול של ערב התוועדות זה בבית הכנסת שהיווה סמל לאחדות ואהבת ישראל אדירה , כבוד רב בית הכנסת הרב אהרן פרוס ובינהם החברים מר ברוך פריזי , מר זיו מהל , מר רועי שניידר ועוד רבים וטובים .


כתבה מתוך אתר האינטרנט של האתר "חב"ד און ליים" - מרכז התקשורת החב"די 
לצפייה בכתבה במלואה וצפייה בתמונות - לחץ על התמונה העליונה !


ערב ההתוועדות בהדלקת הנר החמישי של חנוכה לווה כולו בניגוני חב"ד מסורתיים וברוב שירה וזימרה , אין ספק כי הקהל הגדול שהגיע לערב זה של הדלקת הנר החמישי של חנוכה נהנה מחוויה רוחנית אדירה , מרגשת מרוממת ועילאית גם יחד . אכן היה זה אירוע שכולו מלא בשמחה ,
בו גורש כל החושך ונראה הרבה אור גדול !


לקראת סיום האירוע בין כל הקהל הרב שהגיע להתוועדות התקיימה גם הגרלה בה הוגרלו פרסים יקרי ערך , כשכל הכנסות ההגרלה הם קודש לעבודות בית הכנסת ושיפוצו המחודש שהתחיל ממש לאחרונה .


נוסיף כי בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה החל לאחרונה במבצע גדול של גיוס ואיסוף כספים מהציבור הרחב , כיום , מבנה בית הכנסת ישן מאוד ודורש שיפוץ מיידי ודחוף ביותר כשרק לפני מספר ימים שופץ ונבנה גג רעפים חדש . כיסאות בית הכנסת עדיין רעועים ובחלקם שבורים , השירותים זקוקים לשיפוץ ועוד . מאז הקמתו של בית הכנסת בתחילת שנות השישים לא הושקע כסף באחזקתו של המבנה , והתוצאה היא מצבו הירוד . מצבה של "עזרת הנשים" בביה"כ חמור יותר ולא נעים להיכנס אליה .
מצבו הפיזי של בית הכנסת מונע מרבים להגיע להתפלל בו ולכן
בית הכנסת נאלץ לפנות לעזרת הציבור הרחב .
בואו ותהיו גם אתם שותפים בימים אלה לשיקומו המחודש של בית הכנסת שהוא מקדש מעט , הרימו תרומה לבית הכנסת שתעזור להמשך קיומו , פרטים באתר בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה , שהוקם במיוחד למען מטרה קדושה זאת , להלן: http://divreichaimshul.blogspot.co.il/ 


המעוניינים בקיום המצווה ותרומה לשיפוץ בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה , ניתן ליצור קשר עם רב בית הכנסת , כבוד הרב אהרן פרוס בטלפון: 5368098 - 050 , עם מר ברוך פריזי בטלפון: 2690307 - 052 , ועם מר זיו מהל בטלפון: 3374547 - 054 .

צילומים: אדיר נאור 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ערב התוועדות חסידית ומרוממת בי"ט כסלו
התקיים בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה
קהל רב של עשרות אנשים השתתף בהתוועדות חסידית ומרוממת בערב חג הגאולה בליל י"ט בכסלו שהתקיימה ברוב פאר בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה . ההתוועדות החסידית היתה סוחפת ומרגשת והתקיימה סביב שולחנות ערוכים בארוחת ערב וסעודת מצווה חגיגית כיד המלך . י"ט בכסלו הוא יום גאולת רבינו הזקן בעל התני"א והשו"ע יום שיחרורו ממאסר ברוסיה הצארית של כ"ק אדמו"ר הזקן רבי שניאור זלמן מלאדי בעל התני"א והשולחן ערוך ומייסד חסידות חב"ד , והילולת המגיד ממזריטש , ההתוועדות התקיימה באווירה מרוממת ועילאית שסחפה את המוני המשתתפים בה .

כתבה מתוך אתר האינטרנט של האתר "שטורעם" - כל חב"ד יודעת 
לצפייה בכתבה במלואה וצפייה בתמונות - לחץ על התמונה העליונה !עם סיום תפילת ערבית , רב בית הכנסת "דברי חיים" בזה למעלה משני עשורים , כבוד הרב אהרן פרוס , פתח את ההתוועדות בדברים מרגשים על י"ט בכסלו , סיפר את סיפור המאסר , הגאולה ומהות היום המיוחד ובסגנונו הלהיב את הנוכחים בדברי החסידות , עוד נשאו דברים כבוד הרב יוסי גולדברג שהרצה על אור וחיות כשריתק את הקהל בסיפוריו ועורר את המשתתפים להוספה בלימוד החסידות . במהלך הערב הושמעו גם ניגוני בעל התני"א ונציין כי הערב היה מוקדש לזיכרו של חנוך (חנוכה) בן מלכה לבית משפחת מומן .

כתבה מתוך אתר האינטרנט "חב"ד און ליין" -  מרכז התקשורת החב"די
לצפייה בכתבה במלואה וצפייה בתמונות - לחץ על התמונה העליונה !


שולחנות בית הכנסת היו ערוכים מכל טוב והוגשה סעודת מצווה מפוארת כיד המלך . יש לציין כי רבים וטובים עשו לילות כימים וטרחו רבות בתרומה גדולה למען הצלחתו של היום הגדול של ערב התוועדות זה בבית הכנסת שהיווה סמל לאחדות ואהבת ישראל אדירה , כבוד רב בית הכנסת הרב אהרן פרוס ובינהם החברים מר ברוך פריזי , מר זיו מהל , מר רועי שניידר ועוד רבים וטובים . אין ספק כי הקהל הגדול שהגיע לערב התוועדות י"ט בכסלו נהנה מחוויה רוחנית מרגשת , מרוממת ועילאית גם יחד . היה זה אירוע מלא בשמחה , על השמחים בשמחת גאולתו אמר אדמו"ר הזקן: "מי שישמח בשמחתי ( = שמחת גאולת י"ט כסלו ) אוציאנו מן המיצר אל המרחב" . על - כן נתברך כולנו , כמנהג חסידים: "חג שמח ! לשנה טובה בדרכי החסידות ובלימוד החסידות תיכתבו ותחתמו" ומי יתן ושניפגש כולנו רק בשמחות ! 


בבית הכנסת "דברי חיים" הממוקם ברחוב הרב קוק ברמלה מארגנים במשך השנה שיעורי תורה רבים , התוועדויות ופעילויות בקרב קהל ציבור החרדי ובני תורה , תושבי האזור , ובכך מרווים את הצימאון הרב ללימוד החסידות ההולך ומתעצם בימינו , וכתוצאה ישירה אף מקשר את תושבי האיזור לעולם ההנהגה בדרכי החסידות בחיי היום יום . 


בואו ותהיו גם אתם שותפים בימים אלה לשיקומו המחודש של בית הכנסת שהוא מקדש מעט , הרימו תרומה לבית הכנסת שתעזור להמשך קיומו , לפרטים באתר בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה , שהוקם במיוחד למען מטרה קדושה זאת , להלן: http://divreichaimshul.blogspot.co.il/ המעוניינים לקיים מצווה ולתרום לשיפוצו המחודש של בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה , ניתן ליצור קשר עם רב בית הכנסת , כבוד הרב אהרן פרוס בטלפון: 5368098 - 050 , עם מר ברוך פריזי בטלפון: 2690307 - 052 , ועם מר זיו מהל בטלפון: 3374547 - 054 .

צילומים: אדיר נאור 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

הסוכה בבית הכנסת "דברי חיים", חג הסוכות תשע"ו

חברים יקרים , קהל קדוש ונכבד !
"... וּלְקַחְתֶּם לָכֶם בַּיּוֹם הָרִאשׁוֹן פְּרִי עֵץ הָדָר כַּפֹּת תְּמָרִים וַעֲנַף עֵץ עָבֹת וְעַרְבֵי נָחַל וּשְׂמַחְתֶּם לִפְנֵי ה' אֱלֹהֵיכֶם שִׁבְעַת יָמִים. וְחַגֹּתֶם אֹתוֹ חַג לַ-ה' שִׁבְעַת יָמִים בַּשָּׁנָה חֻקַּת עוֹלָם לְדֹרֹתֵיכֶם בַּחֹדֶשׁ הַשְּׁבִיעִי תָּחֹגּוּ אֹתוֹ. בַּסֻּכֹּת תֵּשְׁבוּ שִׁבְעַת יָמִים כָּל הָאֶזְרָח בְּיִשְׂרָאֵל יֵשְׁבוּ בַּסֻּכֹּת. לְמַעַן יֵדְעוּ דֹרֹתֵיכֶם כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּהוֹצִיאִי אוֹתָם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם אֲנִי ה' אֱלֹהֵיכֶם" ... בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה
מברך את כל החברים בברכת חג סוכות שמח !------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ערב התוועדות חסידית ומרוממת בח"י אלול
התקיים בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה 

כינוס וערב התוועדות חסידית ומרוממת לכבוד ח"י אלול התקיימה ביום שלישי האחרון
בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה .ההתוועדות ליום הגדול והקדוש התקיימה ברוב פאר והדר גדול במעמד רב בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה מזה למעלה משני עשורים , כבוד הרב אהרון פרוס , שנשא דברים במהלך הערב בסיפוריו המדהימים והמרתקים על הבעל שם - טוב , ודמותו של האדמו"ר הזקן , בהשתתפות הרב יוסי גולברג , המעביר את שיעורי התורה בבית הכנסת מידיי שבוע , 
שסיפר על מהותו של יום ההולדת , ובמעמד מתפללי בית הכנסת הרבים והציבור הרחב .


ח"י באלול מכונה בעולמה של החסידות "יום הולדתם של שני המאורות הגדולים", היום שבו ירדו לעולם נשמותיהם הגדולות של כ"ק רבי ישראל בעל שם - טוב הקדוש מייסד החסידות הכללית ושל כ"ק האדמו"ר הזקן , שניאור זלמן מליאדי בעל התניא והשו"ע ומייסד חסידות חב"ד .


לקראת סיום האירוע נערכה גם ההגרלה הגדולה בה הוגרלו פרסים רבים בהם סיפרי חִת"ת הכוללים חומש , תהלים ותניא , בתי מזוזות מהודרים , כוס יין לקידוש מהודרת , ברכות הבית ,  מגש חלה מפואר ועוד , כשכל הפרסים נתרמו לטובת בית הכנסת , כשכל הכנסות ההגרלה הם קודש לעבודות בית הכנסת ושיפוצו שיתחילו אי"ה ממש בקרוב .בבית הכנסת "דברי חיים" הממוקם ברחוב הרב קוק ברמלה מארגנים במעגל השנה שיעורי תורה רבים , התוועדויות ופעילויות בקרב קהל ציבור החרדי ובני תורה , תושבי האזור , ובכך מרווים את הצימאון הרב ללימוד החסידות ההולך ומתעצם בימינו , וכתוצאה ישירה מקשר את התושבים לעולם ההנהגה בדרכי החסידות בחיי היום יום . ערב ההתוועדות של ח"י אלול לווה כולו בניגוני חב"ד ברוב שירה וזימרה , שולחנות בית הכנסת היו ערוכים והוגשה סעודת מצווה מפוארת כיד המלך . יש לציין כי רבים וטובים עשו לילות כימים וטרחו רבות בתרומה גדולה למען הצלחתו של היום הגדול של ערב ההתוועדות בבית הכנסת שהיווה סמל לאחדות ואהבת ישראל אדירה , בינהם החברים מר זיו מהל , מר ברוך פריזי , מר רועי שניידר , מר דוד שטיינר ועוד רבים וטובים . בתום האירוע כל משתתף קיבל כמזכרת חוברת של "ברכת המזון מהודרת וסדר סעודות שבת עם ניגוני חב"ד" ונאמרו ברכות לקראת השנה החדשה הבאה עלינו לטובה , היה זה אירוע מלא בשמחה והתרגשות גדולה ורבה .יש לציין כי בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה החל לאחרונה במבצע גדול של גיוס ואיסוף כספים מהציבור הרחב , כיום , מבנה בית הכנסת ישן מאוד ודורש שיפוץ מיידי ודחוף ביותר , התקרה שלו קרסה והמקום במצב גרוע . קיימת רטיבות גדולה ונזילות של גשמים , הגג והרעפים שבורים , כיסאות בית הכנסת רעועים והשירותים זקוקים לשיפוץ ועוד . מאז הקמתו של בית הכנסת שהוקם בתחילת שנות השישים לא הושקע כסף באחזקתו של המבנה , והתוצאה היא מצבו הירוד . בחורף האחרון אף נכנס גשם שהרס את התיקרות , והמקום נראה מאוד לא אסטתי . ב"עזרת הנשים" של ביה"כ המצב חמור בהרבה ולא נעים להיכנס אליה . מצבו הפיזי של בית הכנסת מונע מרבים להגיע להתפלל בו וזאת הפעם הראשונה שבית הכנסת נאלץ לפנות לציבור הרחב , בואו ותהיו גם אתם שותפים לשיקומו המחודש של בית הכנסת שהוא מקדש מעט , הרימו תרומה לבית הכנסת שתעזור להמשך קיומו , לפרטים באתר בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה , שהוקם למען מטרה קדושה זאת , להלן: http://divreichaimshul.blogspot.co.il/ המעוניינים לקיים מצווה ולתרום לשיפוצו המחודש של בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה , ניתן ליצור קשר בית הכנסת , כבוד הרב אהרון פרוס בטלפון: 5368098 - 050 ,
עם מר ברוך פריזי בטלפון: 2690307 - 052 , ועם מר זיו מהל בטלפון: 3374547 - 054 . צילומים: יונייטד ויז'ן (נאור) .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה